93b3f08a6a-ZabojczaŚrodowisko liceum to prawdziwa dżungla – pełna niebezpieczeństw i drapieżnych stworzeń. O tym właśnie niejednokrotnie przekona się Megan – główna bohaterka amerykańskiej produkcji, noszącej tytuł „Zabójcza”.

Jedynym życiem, które zna Megan jest to w szkole dla młodocianych zabójczyń. Agentki szkolone są od najmłodszych lat, by wykonywać tajne misje, a ona sama we wszystkim jest najlepsza. Problem polega na tym, że Megan wcale nie chce takiego życia. Ogląda filmy młodzieżowe, czyta kolorowe czasopisma i coraz dotkliwiej zdaje sobie sprawę z faktu, że gdzieś tam na zewnątrz istnieje zupełnie inny, znacznie atrakcyjniejszy dla niej świat. Gdy nadarza się sposobna okazja, dziewczyna finguje swoją śmierć i po prostu od tego wszystkiego ucieka. Jakie jednak przyniesie to ze sobą konsekwencje czy czy odnajdzie się we wcale nie tak cudownej rzeczywistości rówieśników?

8cf5205d3a-p19mnb938a1f8vs2tga417u1v8e707

Pod względem fabularnym film został pomyślany ciekawie. Ogląda się go całkiem przyjemnie, nie obyło się jednak bez absurdów i banałów, przez które „Zabójcza” stała się po prostu kolejną młodzieżówką – jedną z wielu. Dodatkowo Hailee Steinfeld wydaje się być okropnie sztywna w swojej roli. Za nią jednak grą aktorską nadrabia Samuel L. Jackson, który najwyraźniej świetnie czuje się w roli.

fcd697a19e-p19mnb93859027f3qs1vjb12u1303

Na przekór współczesnym trendom nikt również nie pomyślał w filmie o młodzie, tak bardzo ważnej rzeczy dla współczesnych nastolatek. Ubiór Megan jest prosto rzecz ujmując – koszmarny (nawet w momencie gdy otrzymuje ona pomoc od swojej nowej, przyszywanej siostry albo po zdobyciu przyjaciół wybiera się na bal i nie ma to najmniejszego uzasadnienia fabularnego). Bohaterka jest również dość naiwna i momentami zwyczajnie głupia.

6d16eb0bc1-p19mnb938a1hms5d3duh10ah416808

Jeżeli wziąć pod uwagę akcję, to toczy się dość wartko. Ukazane zostały różnego rodzaju sztuki walki i sceny, które w tego typu produkcji są jak najbardziej mile widziane. To zostało zrobione dobrze, chociaż i w tym wypadku nie obyło się bez naciąganych elementów i nielogiczności. Podobało mi się natomiast przyjęcie Megan w nowej rodzinie i różne nastawienie rówieśników do jej (bądź co bądź dziwacznej) osoby.

Film jest „dobry, ale nie pyszny”. Gdyby był książką, określiłabym go mianem czytadło. Można obejrzeć, raczej nie znudzi i przyjemnie zapełni wolny czas, ale w nikim nie wywoła achów i ochów. Myślę, że „Zabójcza” to kolejna produkcja młodzieżowa, przeznaczona przede wszystkim dla swojego targetu i miłośników tego tupu kina. Takim osobom film polecam – raczej się nie zawiodą.

Za możliwość obejrzenia filmu serdecznie dziękuję portalowi Cineman

images

Reklamy

Written by Vicky

"We don't need a reason to help people"

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s