0787_99905750787Wiele dzieci zakochało się w bajce „Auta” studia Pixar i jej kolejnych częściach. Teraz mają okazję by wraz z Zygzakiem zbudować swój własny tor i wziąć udział w prawdziwych wyścigach!

Wiek: 4+
Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: ok. 15 minut

Cel i fabuła gry

Fabularnie gra została ściśle powiązana z filmem animowanym „Auta”. Na kartach pojawiają się postacie z bajki, a gracze w swoim zespole mogą mieć nawet sławnego Zygzaka McQueena. Celem gry natomiast jest po prostu dotarcie do mety całym swoim zespołem samochodów (ale uwaga, nie będzie to proste! po drodze auta czeka wiele pułapek i niebezpieczeństw!).

auta1

Strona wizualna

Karty zostały porządnie wykonane. Przechowuje się je w plastikowym, zamykanym pudełku, odpowiedniej wielkości. Zabawnie pomyślane, przezroczyste pojazdy, „unoszą” się nad torem wyścigowym. Najlepszą jednak częścią gry jest prosta aplikacja, dostępna zarówno na iOS’a jak i na Androida. W przeciwieństwie do tej z „Motocykli i samochodów” działa bez zarzutów, najmniejszego zacinania się czy poślizgów, a przy tym w ciekawy sposób urozmaica grę.

auta2

Przygotowanie gry

Gra posiada dwa warianty. W pierwszym z nich należy ułożyć równolegle podłużne tory. Drużyny „autek” ustawia się na starcie. Następnie każdy z graczy otrzymuje po trzy karty wyścigu, które później pozwalają mu na ruch. W drugim wariancie rozgrywki tor układa się owalny, a po środku kładzie urządzenie (tablet lub telefon) ze ściągniętą aplikacją. Pozostałe czynności wyglądają tak samo jak w przypadku pierwszej opcji gry.

auta3

Przebieg rozgrywki

Przy pomocy kart wyścigu gracze naprzemiennie wykonują swoje ruchy – podczas tury każdy może użyć dwóch kart. Ukazane na nich czynności nie tylko zostały opisane w prosty, przystępny sposób, ale również umieszczono dla nich instrukcję obrazkową. W opcji z tabletem dodatkowo zostały dodane opcje dla poszczególnych kart na torze – wybierane są losowo gdy uczestnik wyścigu znajdzie się na zakręcie lub gdy najedzie na jedną z przeszkód albo na jeden z bonusów. Wyścig kończy się w momencie gdy wszystkie trzy autka jednego z graczy znajdą się za metą.

auta4

Podsumowanie

„Cars” to sympatyczna, dobrze przemyślana gra – nie tylko dla miłośników bajki. Odnajdą się w niej zarówno te najmłodsze jak i nieco starsze dzieci, natomiast posiadacze tabletów lub telefonów multimedialnych w ciekawy sposób mogą urozmaicić sobie rozgrywkę. Myślę, że każdy mały wielbiciel Zygzaka będzie się świetnie bawił podczas gry i, co najważniejsze, wielokrotnie do niej wracał.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Cartamundi

9693371_CM LOGO 2 (2)

Reklamy

Written by Vicky

"We don't need a reason to help people"

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s