FoxGames-Miau-gra-planszowa_FoxGamesSiadasz przy stole i wcielasz się w rolę mysiego opiekuna, który musi wykarmić czteroosobową rodzinę, jednocześnie nie pozwalając by którąś z myszek pożarł kot. „Miau!” jest sympatyczną grą rodzinną, która dzięki swojej dynamice odgoni uporczywą nudę.

Strona wizualna

„Miau!” jest grą o ślicznej, typowo dziecięcej, kolorowej grafice. Ma starannie wykonane elementy i sympatycznych bohaterów. Zestaw zawiera planszę, po której ścigają się myszki w drodze do stołu oraz sporo kolorowych żetonów – tych z mysimi rodzinami oraz takich z jedzeniem czy mysią norką. W pudełku znajdują się także dwie kostki z rysunkami. Wszystko jest czytelne i wyraźne – idealne do grania. Nawet samo opakowanie jest doskonale do gry dopasowane – mieszczą się w nim wszystkie elementy, chociaż jest niewielkich rozmiarów i łatwo je zabrać ze sobą na przykład na jakiś wczasowy wyjazd czy po prostu na krótką wycieczkę.

miau1

Cel i zasady gry

Grę wygrywa osoba (myszka), która jako pierwsza doniesie zapasy jedzenia do stołu (lub przegrywa ta, która straci swoją mysią rodzinę). Zdobywa się je chwytając pokazane na kostce rzeczy. Ilość żetonów na stole zmienia się w zależności od liczby graczy. Zawsze w ten sposób, by dla jednego uczestnika ich zabrakło.

miau2

Przebieg gry

Rozgrywka jest bardzo prosta. Gracze rzucają dwiema kostkami – na jednej namalowane zostały kotki i piesek, na drugiej różnorakie jedzenie. Gdy kot śpi, śmiało możemy sięgać po produkty żywnościowe, gdy jednak poluje, trzeba się schować w norce. Kto pierwszy wykona poprawny ruch, ten otrzymuje punkty i przesuwa się na planszy do przodu. Jeśli gracz nie zdąży schować się do norki, podczas kociego polowania, wtedy traci jednego członka czteroosobowej rodziny myszek. Można go odzyskać chwytając (występujący pojedynczo) żeton kota, gdy na kostce pojawi się pies.

miaufajne

Podsumowanie

Gdy w rozgrywce biorą udział jedynie dwie osoby, gra jest za bardzo dynamiczna i zbyt szybko się kończy (najczęściej śmiercią wszystkich myszek). Dla większej ilości graczy jednak rozgrywka jest zbalansowana i bardzo wesoła. „Miau!” to dobrze przemyślana i świetnie zaprojektowana gra. Działa na podobnej zasadzie co „Duuuszki”, rozgrywka jest jednak zdecydowanie łatwiejsza i rzeczywiście z gry w „Miau!” cieszyły się będą również małe dzieci. Ja osobiście testowałam na pięcioletniej dziewczynce, która była naprawdę zachwycona, a tytuł stał się jej ulubionym – przy czym nie jest to dziecko, które zadawala się „byle czym”. Dynamiczna rozgrywka, nieco czarnego humoru (bo w końcu kot te myszki zjada), przejrzyste zasady, do których łatwo się dostosować – to zdecydowane plusy gry „Miau!”. Pojedyncza rozgrywka trwa od 5 do 15 minut, po grę można więc sięgnąć praktycznie w każdym momencie. Myślę, że to doskonała propozycja zarówno dla najmłodszych jak i nieco starszych dzieci, a i dorośli podczas rozgrywki z pewnością nie będą siedzieli znudzeni – gra na to w zdecydowany sposób nie pozwoli.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję grupie wydawniczej Foksal

foksal

Reklamy

Written by Vicky

"We don't need a reason to help people"

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s