7kotowW moje ręce niedawno trafiła krótka, niepozorna książeczka, nosząca tajemniczy tytuł „7 kotów”. Gdy się jej przyjrzałam, nawet przeczytawszy opis z tyłu okładki, nie miałam pojęcia czego powinnam się spodziewać. Jestem jednak miłośniczką tych stworzeń i sam tytuł zachęcił mnie do przeczytania.

Ewa Gracz stworzyła bardzo nietypowe dzieło. Jest to króciutka historia jej dzieciństwa i chwil spędzanych na farmie dziadków. W tomiku pojawiają się przyjazne opowieści oraz fotografie kotów. Na końcu natomiast umieszczona została kilkustronicowa „Opowieść Hultaja”. Książeczka jest więc jakby fragmentem pamiętnika – urywkiem z dziecięcego życia autorki.

„7 kotów” napisane zostało w przyjemny sposób, wydaje sie jednak być literaturą skierowaną do dzieci. Tekst to proste słowa, wielokrotnie wyjaśniane pojęcia i ciepła, ale zupełnie zwyczajna historia. Do treści zostały dodane ładne zdjęcia kocich bohaterów. Całość zmieściła się na 32 stronach i tu pojawia się największa wada książki – jej cena. Za format i objętość broszurową, jako „sugerowana kwota” zostało podane 20 złotych. Moim zdaniem to niestety zdecydowanie zbyt dużo.

Podsumowując – „7 kotów” to miła, ciepła i przyjazna historia, przez którą przebrnąć możemy w ciągu kwadransa. Pierwszy raz spotykam się z tak wydaną „książką” i szczerze przyznam, że osobiście wolę dłuższe – a nawet znacznie dłuższe – formy. Przyznaję jednak, że to co zostało napisane, czytało się całkiem przyjemnie.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Warszawskiej Firmie Wydawniczej

wfw_logo

Reklamy

Written by Vicky

"We don't need a reason to help people"

15 komentarzy

  1. Kocia książeczka – to mój debiut literacki. Dlatego taka krótka. Nie mama wpływu na cenę okładkową. Ponieważ dysponuję jeszcze paroma egz. autorskim, to podaję adres e-mail,
   pod który możecie pisać do mnie [egraczateranet.pl] – do świąt. Potem adres nie będzie ważny. Osobom, które podadzą swój adres – prześlę egz. autorski z dedykacją – w ramach promocji!:)

  1. Dzieki za e-maile, osoby które wysłały dzisiaj adres, dostana 1 egz. pocztą.
   Nie mama więcej egzemplar, więc pozyczajce od siebie nawzajem
   Wszystkim życzę Wesolych Świąt i miłej lektury!:)

 1. O, Koty ! Ale faktycznie cena trochę duża jak na taką ilość kocich stron. A wszystkim miłośnikom kocich stron polecam zbiór opowiadań wydawnictwa superNOWA „Trzynaście Kotów”.

 2. Pare opowiadań w cenie sporej powieści. Trochę przesada, no ale ilość nie znaczy jakość. Nie wiem czy bym się skusił, ale dla fana kotów… kto wie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s