tak-blisko-b-iext20852567Ostatnio wydawnictwo Jaguar zawojowało polski rynek książki romantycznymi historiami dla młodzieży. Ukazuje się ich naprawdę sporo. Niektóre przypominają barwne filmy Disneya, inne jednak poruszają trudne i ważne życiowe problemy w zupełnie odmienny, nie tak kolorowy sposób. „Tak blisko…” to właśnie jedna z tych poważniejszych opowieści – historia o trudnych wyborach, traumatycznych przeżyciach i – kulminacyjnie – wielkiej miłości.

Jacqueline poświęciła dla chłopaka wszystko. Była przekonana, że to jej prawdziwa miłość, że zostaną razem na zawsze. On jednak najwyraźniej miał inne plany. Dziewczyna została sama. Na dodatek na studiach, na które wybrała się tylko dla niego. Gdy Jackie wraca z halloweenowej imprezy, na której pojawiła się by otrząsnąć się po nieudanym związku, zostaje zaatakowana. Wtedy jednak pojawia się tajemniczy wybawca – Lucas. Bohaterka powoli zaczyna się w nim zakochiwać. To jednak nie jest zwyczajny, prosty chłopak. Jego przeszłość skrywa zbyt wiele tajemnic. Być może również takich, które przeszkodzą im w byciu razem. W życiu Jacqueline pojawia się również Landon, którego profesor przydzielił jej w charakterze korepetytora. Chłopak dość błyskotliwy i również tajemniczy. Dzięki rozmową z nim dziewczyna upewnia się, że świat nie jest taki zły i można w nim spotkać także wartościowych mężczyzn, nie tylko same kanalie.

Książka należy do tych lekkich i przyjemnych. Szybko się ją czyta, jest w stanie poprawić humor. Studenckie czasy są oddane dość wiernie, nawet jeżeli wziąć pod uwagę nasze polskie realia. Bohaterowie zostali wykreowani w przemawiający do czytelnika sposób. Jacqueline to nie głupiutka dziewczynka, która by miała się nad sobą użalać. Lucas jest odpowiednio tajemniczy i mroczny. Sytuacje i rozmowy między nimi bywają zabawne, w ten ciepły, miły sposób. Ich relacje zostały przedstawione w bardzo przyjemnie – między bohaterami pojawia się taka bliskość i więź, której tak naprawdę chyba każdy w życiu pragnie.

Sama historia zostaje na jakiś czas w głowie. Być może nie jest to powieść typu tych, do których wielokrotnie się wraca, poznania jej z pewnością jednak również się nie żałuje. Do tego, wbrew pozorom, fabuła wcale nie jest przewidywalna. Autorka niejednokrotnie potrafi zaskoczyć czytelnika. Strony książki przewraca się momentami wręcz zachłannie, by tylko jak najszybciej dowiedzieć się co będzie dalej.

Lekturę jak najbardziej polecam (oczywiście, jeżeli ktoś lubi historie romantyczne). Właściwie w powieści nie dzieje się nic nadzwyczajnego, jest jednak pełna ciepła i takich rzeczy, o których miło się czyta. To jedna z tych książek, które lubi się, właściwie nawet nie wiadomo za co. Tego typu historii jest wiele, do naszych serc trafi jednak tylko kilka, a jedną z nich jest właśnie powieść Tammary Webber.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Jaguar

jaguarlogo

Reklamy

Written by Vicky

"We don't need a reason to help people"

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s