Myśliwskie tradycje w Kirgistanie są ciągle żywe. Na tradycyjny festiwal w Bokonbajewie przybywają myśliwi z całego kraju, by zaprezentować możliwości swoje i swoich podopiecznych, które w dzisiejszych czasach mają ułatwione zadanie, walcząc z wilkami uwiązanymi na łańcuchu…

Zdjęcia i reportaż znalezione na onet.pl i pokazujące „festiwal myśliwski” w Kirgistanie. Wilk, uwiązany łańcuchem do kołka, pilnowany przez uzbrojonych ludzi, musi walczyć przeciw biegającej swobodnie zgrai psów. I walczy, choć nie ma w tym boju szans. Nie kuli ogona, nie skamle. Skacze i gryzie do końca. Byle zachować godność i nie dać się upodlić. By razem z życiem nie utracić też szacunku do siebie i honoru.

Chwała wilkom. Tym z Bieszczad, tym z Kaukazu i tym z… Kirgistanu.

Reklamy

Written by Vicky

"We don't need a reason to help people"

6 komentarzy

 1. Nie wiem co to ma wspólnego z tradycją? Jeśli jakiś psychol (psychole) znęcał się nad zwierzętami w przeszłości to nie znaczy, że ktoś to musi małpować dzisiaj. Szkoda, że nie ma tam tradycji siadania gołą dupą w ognisko….

 2. A czemu nie walczy się z puszczonym wilkiem ?
  Co, strach przed ugryzieniem w tyłek i przegranej psa boli ?
  A co ma powiedzieć to biedne zwierze ?
  Nic wam nie zrobiło a wy tak je traktujecie.
  Brzydzę się wami i każdym kto popiera tego typu rozrywki. I jeszcze debile to nagrywają ? No chyba matka was nie kochała ludzie !

 3. biedny wilczek, chciałbym zobaczyć tych ludzi jak by tak cała wataha się na nich rzuciła, a oni by nie mieli swoich pukawek, człowiek jest straszny.

 4. Nie wiem, jak można posunąć się do tego, aby uwiązać wilka na łańcuchu. Wilk ma być wolny, niezależnie od tego, czy wygra czy przegra, przeżyje czy nie. Ma być wolny i godny. To „coś”, co ma być rzekomą tradycją ma na celu upodlić to dumne i niezależne zwierzę przed śmiercią. Wiadomo, że psy nie miałyby z nim szans, gdyby nie został skrępowany łańcuchem, dlatego trzeba było ułatwić im sprawę… Brzydzą mnie tego typu tradycje… Wilk woli być martwy niż zniewolony…

  1. Kiedy widzę taki coś zaczynam coraz głębiej wierzyć, że rodzaj ludzki to nic nie warty śmieć, stworzony w wyniku pomyłki natury… i wstyd mi, że do niego należę!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s